KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14533341
nr 1453 3341
Henrik Skagh
(1887-1946), Sverige
Oljemålning, Landskap, Signerad. Olja på pannå, 50x57 cm, oramad
Henrik Skagh, svensk målare och konservator född 1887 i Uppsala, död 1946 i Fjärås.
Utrop:
500 kr
måndag 7 mars 2022
kl 18:42:03
Henrik Skagh
Läs mer om Henrik Skagh